Niezależnie od tego, czy spędzasz całe dnie na pukaniu od drzwi do drzwi, sprzedając polisy ubezpieczeniowe lub kosmetyki, czy też kręcisz się pod samochodami, wymieniając zaciekające oleje i płyny, wyglądać jak najlepiej w uniformie służbowym to zawodowa konieczność.

Dla pracowników umysłowych, schludny i zadbany wygląd jest koniecznością kariery. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz, kupujesz, handlujesz czy dystrybuujesz, wygląd Twojego uniformu służbowego jest odzwierciedleniem filozofii Twojej firmy. Zachowaj prostotę, kupując jednolite lub plisowane spodnie lub spodnie robocze w jednolitym kolorze, a następnie upewnij się, że są one regularnie prane i prasowane. Wybierając topy do ubrań roboczych, sprytnym wyborem będzie jasna koszula z długim rękawem z guzikami i kołnierzykiem. Odpowiednia byłaby jednokolorowa bluzka lub koszula z cienkimi, jasnymi paskami.

W gorące dni niezbędny może okazać się krótki rękaw. W takim przypadku wybierz bawełnianą lub poliestrową koszulę na guziki w neutralnym kolorze. Na szczęście kobiety mogą zdecydować się na profesjonalnie wyglądającą spódnicę do kolan lub kostek do pracy w te cieplejsze dni.

Dla mężczyzn miłym dodatkiem do zapinanej na guziki koszuli byłby krawat.  Dla kobiet chustka lub szalik starannie zapinany pod kołnierzem z kokardą z przodu byłby klasycznym posunięciem jak na służbowy uniform.

Jeśli Twoja firma ma logo tematyczne, spróbuj dopasować kolorystykę do wybranego przez Ciebie akcesorium. Aby uzyskać profesjonalny wygląd, wszelkie akcesoria powinny być proste i małe.

Jeżeli jesteś kobietą włosy trzymaj przypięte z dala od twarzy i zaplecione w warkocz lub nisko zwisający kucyk.

Jeśli twoje środowisko pracy jest bardziej swobodne, nadal musisz utrzymywać profesjonalny uniform służbowy. Wybór uniformu roboczego może obejmować koszulkę polo z Twoim imieniem wyszytym ręcznie na piersi lub, aby uzyskać zabawny wygląd, zapinaną na guziki koszulę w stylu hawajskim lub kolorowym nadrukiem.

Często firmy określają zasady dotyczące ubrań służbowych.